Type Keyword and Press Enter to Search
×

Lazdynai dabar ne pats madingiausias gyvenamasis rajonas, bet premiją architektams būtų galima skirti vien jau už tai, kad projektuodami paliko daug erdvės, žalumos ir mažai plyšių šiandieniniams vystytojams. Lazdynų įdomybes galima aplankyti su kartais organizuojamomis ekskursijomis arba patiems pagal „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutą. Istorinėje informacijoje rašoma, kad Lazdynų mikrorajonas prieš penkiasdešimt su viršum metų buvo įkurtas vietoje kaimelio, kuris seniau vadintas Leszczynnik, Leszczynka, o prieš Antrąjį pasaulinį karą Leszczyniaki. Nuo lenkiško žodžio leszczyna - lazdynas. Vilniečiams gal bus įdomu sužinoti, kurioje rajono vietoje buvo tie senieji Leszczyniaki. Bent jau man pačiai visada įdomu, kur yra šiuolaikinių rajonų pradžia.

Lazdynų kaimas buvo maždaug ten, kur eina pėsčiųjų takas nuo Teodoro Kazimiero Valaičio vėtrungės ir „Rimi“ link viešojo transporto stotelės Laisvės prospekte. Kur stovi Lazdynų vidurinė mokykla ir akmuo, nuo kurio jau seniai numuštas užrašas apie Lazdynų apdovanojimą Lenino premija.


Akmuo. Tolumoje matyti kraštelis vėtrungės. Kairėje - pirmasis blokinis dvylikaaukštis Vilniuje. 


Lazdynų vidurinė mokykla.


Ant pirmojo Vilniaus blokinio dvylikaaukščio įrengta atminimo lenta byloja, kad jame gyveno laisvės gynėjas, 1991 metų sausio 13-osios didvyris Vidas Maciulevičius.
FACEBOOK TWITTER GOOGLE+ PINTEREST

Komentarų nėra:

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.