Type Keyword and Press Enter to Search
×
Vieną vakarą važiuodama namo kaip paprastai klausiausi LRT Opus radijo ir įsiterpiau į laidą be pradžios ir pabaigos, t.y. kalbėjosi nežinau kas ir iš esmės nepagavau konteksto, nes laida buvo ilga, o aš važiavau tik nuo Karoliniškių iki Lazdynų. Eteryje grojo dainą, o vėliau pokalbyje išsiryškinau ir grupės, kuri ją groja (grojo), pavadinimą. Shazam'as tokių neatpažįsta. Sudomino, todėl stengiausi kiemais važiuoti kuo lėčiau. „Bitės“. Vėliau dukra sakė, kad apie „Bites“ girdėjo per istorijos pamoką.
 
Internetuose rasta nuotrauka - 1970 metų.


„Bitės“ grojo Vilniuje nuo 1966 iki 1979 metų. Tai buvo merginų kolektyvas, kurį Vilniaus profsąjungų kultūros rūmuose įkūrė Jūratė Dineikaitė, vadinama Lietuvos roko močiute arba lietuviškąja Suzi Quatro. Oficialus grupės pavadinimas tuomet buvo Vilniaus profsąjungų kultūros rūmų merginų vokalinis instrumentinis ansamblis. Česlava Vaišnytė – saksofonas; Agnė Šimkutė – solo gitara; Jūratė Dineikaitė – bosinė gitara, smuikas; Aušra Juknevičiūtė – mušamieji; Irina Andrejeva – vokalas. 1972 metais „Bitės“ buvo pakviestos groti Vilniaus „Erfurto“ restorane Lazdynuose ir grojo iki pabaigos.

Youtube galima rasti keletą dainų, tiesa, nedaug ir įrašų kokybė ne itin gera. Meluočiau sakydama, kad visos dainos man patinka, bet per radiją grotą „Oi tu, rūta“ youtube sukau ir suksiu.


1979 metais į „Erfurtą“ atklydo agentūros AP žurnalistai iš JAV. Apie „Bites“ parašė Vakarų Vokietijos spauda ir „The New York Times“. Merginos buvo pakviestos į JAV, kas negalėjo patikti valdžiai ir KGB ir tai nulėmė grupės baigtį. Žinoma, niekur jos neišvažiavo, bet apie tai Jūratė Dineikaitė kalba be dramos.

FACEBOOK TWITTER GOOGLE+ PINTEREST

Komentarų nėra: