Type Keyword and Press Enter to Search
×
Vakare iš Joniškėlio važiavome į Biržus, o pakeliui buvo Pajiešmeniai. Nuo kelio į Rygą reikia nusukti tik du kilometrus. Buvau skaičiusi, kad tai viena iš gražiausiai tvarkomų Šiaurės Lietuvos gyvenviečių. Gyventojai, stipri bendruomenė, patys sutvarkė dvaro parką, atnaujino tiltą per upę ir t.t. Dabartinius dvaro rūmus pastatė ir parką įveisė Liudvikas von Roppas iš tų pačių sulenkėjusių vokiečių kilmės Latvijos ir Šiaurės Lietuvos dvarininkų baronų von Roppų giminės, kuriai priklausė ir didžiausias Lietuvoje Pakruojo dvaras. Daug dvarų tuose kraštuose priklausė von Roppams. Kas liko iki šiandien, tai vardas ir dvaro rūmai. Priklauso privačiam asmeniui, atrodo visai prideramai. 

Mano draugė buvo girdėjusi iš pirmų lūpų, kad Pajiešmenių dvaro parke įtaisyta tokia smagi atrakcija - įmetus į aparatą monetą, dvaro parkas neapsakomai, tiesiog labai labai, gražiai apšviečiamas. Ar reikia sakyti, kad po Joniškėlio žavesio mums būtinai reikėjo užvažiuoti į Pajiešmenius pasigrožėti audringos vaizduotės nupieštomis medžius apraizgiusiomis girliandomis, lempučių ornamentais ir visokiomis kitokiomis iliuminacijomis, panašiai kaip amerikietiškuose kalediniuose filmuose su kokakolos karavanais. 

Parkas gražus, jauku net lapkritį. Būtų buvę tobula, jei ne reikalas išnaršyti visus krūmus ir dreves ieškant parko apšvietimo įjungimo aparato atkarpoje nuo dvaro rūmų iki kito Jiešmens kranto. Bet vis tiek teko pasiklausti žmonių. Pasirodo, prie kultūros namų. Rasti nesunku, tik ieškoti reikia prie gatvės, o ne parko pusėje. Į aparatą galima įmesti ne mažiau kaip 30 euro centų. Už tiek šviečia pusvalandį, o už 50, kuriuos mes įmetėme, nes 30 neturėjome, atitinkamai 50 minučių. Realybė nuo fantazijų skyrėsi šviesmečiais, bet tai, žinoma, mūsų fantazijų problema. :) Palikome dvarą jaukiai apšviestą dar kokiam pusvalandžiui.


Bet jei paklaustumet, ar patiko, sakyčiau, kad taip! Tik monetą geriau mesti visai sutemus. :)
FACEBOOK TWITTER GOOGLE+ PINTEREST

Komentarų nėra:

Pastaba: tik šio tinklaraščio narys gali skelbti komentarus.