Kai už lango +35 ir visas Vilnius sėdi prie jūros ar kitokio vandens, idėja nusibelsti į Lietuvos pakraštį ir pagaliau pamatyti Medininkų pilies remonto rezultatus atrodė visai originali, bet kodėl gi ne.  

Darbuotojų pilyje buvo daugiau nei lankytojų, kaip ir priklauso pagal klimatines sąlygas ir ilgųjų savaitgalių papročius. Užtat automobilių aikštelės tuščios.


Patiko, kad Medininkai nevaidina antrųjų valdovų rūmų. Visiškai atstatytas tik pagrindinis bokštas donžonas, kuriame glaudžiasi beveik visa ekspozicija. Šiek tiek eksponatų dar yra administraciniame pastate. Visa kita palieka erdvės vaizduotei, kaip atrodė tvirtovė su 4 bokštais, beveik dviejų metrų storio ir iki 15 m aukščio sienomis ir gynybiniais groviais, kuri, manoma, buvo pastatyta Gedimino laikais, o nuo XV-XVI amžių sandūros, kai nukentėjo nuo gaisro, buvo tik niokojama.

Leidimas fotografuoti pilyje kainuoja.

Nors ir yra ką pamatyti (patiko plytų ekspozicija, garsiniai efektai pirmame aukšte), bet kartais neapleidžia jausmelis, kad ekspozicijoje atsidūrė daiktų tik todėl, kad reikėjo kažkaip erdves užpildyti ar nebuvo kur dėti. A. Brazausko medžioklės trofėjų kolekcija, pavyzdžiui.


Senovinės plytos pirmame aukšte


Reprezentacinė salė, kurios langus supa neautentiškas, bet labai gražus gotikinis dekoracinis apvadas


1991 m. Panevėžio urėdijos Pašilių miške nušautas stumbras iš A. Brazausko medžioklės trofėjų kolekcijos. Visiškas liūdesys.Tuoj už Medininkų ir du aukščiausi Lietuvos kalnai. Nuodėmė neaplankyti, jeigu jau atsibeldėm per tokius karščius. Pusė kelio bus bjauriu žvyrkeliu ir atitinkamai antra pavara. Jeigu neužteks nuorodų nuo pilies, navigacija veda be priekaištų.

Abudu aukštuoliai kalnai vienas šalimais kito, jei turėtų rankas, galėtų susisiekti.

Kiek ant Juozapinės žemuogių! Jų kvapas tiesiog svaigino visu taku į nedidukę kalvą, apie kurią niekaip nepasakytum, kad jos aukštis 292,7 metro virš jūros lygio.


Tai Juozapinė.Metru didesnio Aukštojo aukštį 2004 metais nustatė ir Juozapinę nukarūnavo VGTU mokslininkai. Juozapinę ir Aukštoją skiria kilometras kaimo keliuku, kurį galima nueiti pėsčiomis ar pusę kelio nuvažiuoti. Kita pusė bus palei eglyną ir ūkininko laukus.

Aukštojas irgi neturi to jausmo, kad "vau kaip aukštai". Turbūt įspūdžiui sustiprinti ant kalno pastatytas medinis apžvalgos bokštas, nuo kurio giedrą dieną gerai įžvelgiamas net Vilniaus televizijos bokštas.
Taip atrodo Lietuva nuo aukščiausio taško.

Ar man tik pasirodė pravažiuojant, ar tikrai ant namo Medininkuose prie sankryžos nebeliko gatvės pavadinimo dviem kalbomis, kaip kad buvo 2010-aisiais, tik lietuviškas?